fbpx

5 grzechów pielęgnacyjnych – sprawdź, czy je popełniasz

Obecnie świadomość na temat odpowiedniej pielęgnacji skóry jest dużo większa. Niemalże każdy z nas, dążąc do wypracowania rutyny bliskiej ideału, uczył się metodą prób i błędów, testując różne kosmetyki i metody pielęgnacyjne. Przedstawiamy 5 najczęściej popełnianych błędów, które na pewno wiele z was popełniało w przeszłości.

1. Spanie w makijażu

Komu zdarzyło się, bez większego zastanowienia, po długim wieczorze lub imprezie spać w makijażu? Demakijaż to klucz do zdrowej skóry – teraz większość z nas przykłada do niego dużą uwagę, stosując dwuetapowe oczyszczanie twarzy, za pomocą płynu micelarnego i żelu do mycia twarzy.

2. Wysuszanie tłustej skóry

Mamy nadzieję, że mit, że cerę tłustą lub z niedoskonałościami należy przesuszać już dawno poszedł w zapomnienie. Jeśli zdarzyło Ci się stosować silne detergenty i wysuszające kosmetyki, to na pewno już wiesz, że to nie jest skuteczna metoda na przetłuszczającą się skórę. Brak odpowiedniego nawilżenia prowadzi do zwiększonej produkcji sebum i pogorszenia stanu skóry – tej tłustej też. Mamy nadzieję, że Ci z was, którzy posiadają cerę tłustą, stosują kremy zarówno w porannej, jak i wieczornej pielęgnacji.

3. Mycie twarzy gorącą wodą

Jeśli zdarzało Ci się myć twarz pod prysznicem, pewnie już wiesz, że wysoka temperatura wody powoduje podrażnienia i zaczerwienienia na twarzy. To dlatego, że skóra twarzy jest delikatniejsza niż na innych partiach ciała. Aby uniknąć podrażnień, najlepiej wypłukać ją nieco chłodniejszą wodą.

4. Wyciskanie niedoskonałości

Kto choć raz nie wycisnął pryszcza? Pomimo świadomości, że nie powinno się tego robić, coś sprawia, że nie możemy się powstrzymać. W rezultacie tylko pogarszamy stan naszej skóry i możemy doprowadzać do pogłębienia zmian skórnych i powstawania nieestetycznych blizn.

5. Pasta do zębów na niedoskonałości

Wiemy, skąd wziął się pomysł użycia pasty do zębów do miejscowego leczenia niedoskonałości. Wiele osób myśli, że skoro pasta zawiera składniki pomocne w usuwaniu bakterii z jamy ustnej, to równie skutecznie zadziała w przypadku bakterii powodujących trądzik. Na pewno wiele z was przekonało się, że pasta do zębów może podrażnić skórę, a nawet spowodować wysypkę.

Jeśli nadal zdarza Ci się popełniać któryś z wymienionych grzeszków pielęgnacyjnych, koniecznie zmień swoje nawyki!

PROMOCJA
50 ml

41,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 41,65 .

PROMOCJA
50 ml

41,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 41,65 .

PROMOCJA
190 ml

24,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 24,65 .

PROMOCJA
100ml

28,90 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 28,90 .

Shopping Cart