fbpx

Bariera lipidowa – co musisz o niej wiedzieć

Na pewno kiedyś o niej słyszeliście, ale czy wiecie, co to jest bariera lipidowa skóry? Najprościej mówiąc, nasza skóra wytwarza naturalną warstwę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i mikroorganizmami. Dlatego nazywamy ją płaszczem lipidowym. To mieszanina wody i naturalnie występujących lipidów, takich jak skwalen, NMF (Naturalny Czynnik Nawilżający), ceramidy i białka (kolagen, elastyna).

Czy barierę lipidową skóry da się uszkodzić?

Na naszą barierę hydrolipidową niekorzystnie wpływają czynniki zewnętrzne, jak wahania temperatur, mróz, wiatr, upał czy promienie UV. Możemy ją jednak uszkodzić sami, nieodpowiednio dobraną pielęgnacją, zbyt częstym stosowaniem peelingów, czy kosmetykami zawierającymi silnie podrażniające detergenty. Pierwszymi sygnałami, świadczącymi o naruszeniu bariery lipidowej może być uczucie ściągnięcia i napięcia na skórze, zaczerwienienia, odwodnienie i wysuszenie.

Jak odbudować barierę hydrolipidową?

Sposobem na odbudowanie bariery hydrolipidowej naskórka jest przede wszystkim delikatniejsza i bardziej świadoma pielęgnacja. Podstawą są naturalne kosmetyki, bogate w lipidy, substancje odżywcze i ochronne. Kremy ALOESOVE – zarówno ten na dzień oraz odżywczy na noc pomogą Ci szybko przywrócić równowagę hydrolipidową skóry. W połączeniu z żelem do mycia twarzy, aloesowym płynem micelarnym i hydrolatem – będą stanowić kompletną pielęgnację. Z ich pomocą bez większego trudu zatroszczysz się o barierę lipidową swojej skóry.

PROMOCJA
50 ml

41,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 41,65 .

PROMOCJA
50 ml

41,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 41,65 .

PROMOCJA
190 ml

24,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 24,65 .

PROMOCJA
100ml

28,90 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 28,90 .

Shopping Cart