fbpx

Czy warto stosować peeling

Często o nim zapominamy, a to podstawa pielęgnacji skóry. Prawidłowo dobrany potrafi zdziałać cuda. To kosmetyk, który odmładza, odświeża skórę, radzi sobie z przebarwieniami i drobnymi niedoskonałościami. Mowa oczywiście o… peelingu!

Dlaczego warto stosować peeling?

Młoda i zdrowa skóra regeneruje się przez około miesiąc. Komórki powstałe w najgłębszej warstwie naskórka, w ciągu tych kilku tygodni, przesuwają się do jego zewnętrznych warstw, gdzie tracą swoje właściwości, obumierają i ulegają złuszczeniu. Często jednak sami spowalniamy ten proces – poprzez stosowanie używek, stres, czy nieprawidłowe odżywianie. W rezultacie martwe komórki naskórka nawarstwiają się, powodując, że skóra staje się szara i traci swój naturalny blask. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi niezawodny kosmetyk-peeling, który usuwa zbędne komórki naskórka, wygładza, rozjaśnia i przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingu, składniki odżywcze zawarte w kosmetykach łatwiej przenikają w głąb skóry i w rezultacie – lepiej działają.

Jaki peeling wybrać?

Istnieje kilka rodzajów peelingu o różnych przeznaczeniach – peeling do skóry głowy, peeling do twarzy, czy peeling do ciała. Różnią się od siebie także sposobem działania – peeling enzymatyczny rozpuszcza martwy naskórek, peeling mechaniczny złuszcza go za pomocą drobinek ściernych, a peeling typu gommage stanowi połączenie obu tych kosmetyków.

Peelingi mechaniczne zalecane są głównie w przypadku skóry tłustej, która jest bardziej odporna na podrażnienia. Odpowiednio dobrane może jednak stosować każdy. Jeśli masz skórę suchą, sięgnij po peelingi cukrowe i peelingi solne, których drobinki rozpuszczają się podczas masowania, nawilżając oraz odżywiając skórę. Z kolei w przypadku skóry wrażliwej dobrym wyborem będą peelingi drobnoziarniste, czyli z maleńkimi cząstkami ściernymi.

Peelingi enzymatyczne sprawdzą się w pielęgnacji cery wrażliwej i naczynkowej – nie działają na skórę drażniąco, zmniejszają nadwrażliwość skóry i zapobiegają zaczerwienieniom.

Preparaty typu gommage, w których połączono właściwości peelingów enzymatycznych i ziarnistych najpierw rozpuszczają martwy naskórek, a potem go ścierają. Tego rodzaju peelingi są odpowiednie do każdego rodzaju skóry, z wyjątkiem bardzo wrażliwej i alergicznej.

Zwróć także uwagę na skład produktu – wybieraj peelingi z naturalnym składem, które nie są szkodliwe dla skóry i… środowiska. Peeling ALOESOVE to produkt w 99% wykonany ze składników pochodzenia naturalnego. Za jego właściwości ścierne odpowiadają drobno zmielone nasiona zielonej kawy, cukier i sól himalajska. Intensywnie złuszcza martwy naskórek, a dzięki zawartości ekstraktu z aloesu, łagodzi podrażnienia i koi podrażnioną skórę.  

Jak stosować peelingi?

Peeling najlepiej wykonywać wieczorem, przed snem, gdyż skóra właśnie wtedy chłonie najwięcej składników odżywczych. Kosmetyk najlepiej rozprowadzić równomiernie na skórze, delikatnie wmasowując i po kilku minutach zmywając wodą. Gdy mamy skórę normalną zabieg oczyszczający wykonujemy 1-2 razy w miesiącu. W przypadku cery tłustej i mieszanej peeling należy wykonywać nawet dwa razy w tygodniu – najlepiej do tego przysłużą się preparaty zawierające w swoim składzie kwasy owocowe o niewielkim stężeniu oraz ziarniste drobinki (nasiona, kryształki), które bardzo szybko rozprawią się z martwym naskórkiem.

Shopping Cart