fbpx

Jak olejować włosy na podkład

Kobieta wczesuje podkład pod olejowanie włosów drewnianym grzebieniem

Olejowanie włosów w ostatnim czasie cieszy się niezwykle dużą popularnością. Istnieje wiele znanych sposobów nakładania olejów. Niektóre z nich stanowią jednak nie lada wyzwanie – często olej nie wchłania się w odpowiednim stopniu, a jego nadmiar ciężko wypłukać z włosów. Jedną z prostszych metod, którą warto stosować na początku przygody z olejowaniem, jest olejowanie na podkład. Postaramy się opisać, jak krok po kroku je wykonać, by było nie tylko skuteczne, ale i przyjemne.

Zalety olejowania na podkład

Główną zaletą olejowania na podkład jest to, że dostarczasz włosom zarówno emolientów, zawartych w olejach, jak i humektantów, zawartych w podkładzie. U wielu osób, szczególnie posiadających wysoko- lub średnioporowate włosy, sam olej może okazać się niewystarczający, a nawet prowadzić do przesuszenia. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie stosowanie nawilżającego podkładu. Zawarte w nim humektanty wiążą wodę i zatrzymują wilgoć wewnątrz włosa. Dodatkowo podkład sprawia, że zawarte w olejach składniki lepiej się wchłaniają.

Kobieta wczesuje podkład pod olejowanie włosów drewnianym grzebieniem

Jaki podkład pod olejowanie włosów wybrać?

Nie ma tu uniwersalnej rady – u każdego sprawdzi się inny. Możesz wziąć pod uwagę sposób aplikacji, konsystencję, czy dodatkowe składniki i właściwości podkładu. Najlepiej przetestuj kilka produktów i wybierz taki, który u Ciebie sprawdzi się najlepiej. W naszym sklepie znajdziesz dwa produkty, które doskonale sprawdzą się jako podkład pod olejowanie włosów:

  1. Żelowa regeneracja – to żel z aloesem o uniwersalnym zastosowaniu. Doskonale nawilża, a także stymuluje włosy do wzrostu, dlatego sprawdzi się także jako wcierka.
  2. Hydrolat aloesowy – jest niezwykle przyjemny w aplikacji. Ma formułę delikatnej mgiełki, dlatego wystarczy spryskać nim włosy na całej długości. Organiczny sok z aloesu wspomaga regenerację, intensywnie nawilża, a aplikowany na skórę głowy łagodzi podrażnienia i przyspiesza wzrost włosów.

Jak wykonać olejowanie na podkład krok po kroku

  1. Dokładnie rozczesz włosy – to ułatwi Ci aplikację podkładu.
  2. Spryskaj włosy podkładem lub nałóż dłońmi żel, najlepiej oddzielając kosmyki włosów, by mieć pewność, że zrobisz to dokładnie.
  3. Wczesz podkład we włosy, aby rozprowadzić go równomiernie od nasady po same końce.
  4. Dokładnie nałóż ulubiony olej na włosy. Pamiętaj, by nie używać go w zbyt dużej ilości – to nie sprawi, że włosy wchłoną więcej substancji, a jedynie je obciąży i utrudni wypłukanie oleju.
  5. Załóż foliowy czepek lub owiń włosy folią spożywczą – ciepło działa pozytywnie na wchłanianie się składników odżywczych, zawartych w podkładzie i oleju.
  6. Po upływie 30-60 minut umyj włosy delikatnym szamponem. Jeśli masz problem ze zmyciem oleju, najpierw zemulguj olej odżywką i dopiero wtedy spłucz letnią wodą.

Koniecznie wypróbuj tego sposobu na olejowanie włosów – być może sprawi, że w końcu polubisz tę metodę pielęgnacji!

Shopping Cart