fbpx

Skuteczne sposoby na rozstępy

Rozstępy – kompleksy wielu kobiet. Atakują różne partie naszego ciała, zwłaszcza uda, pośladki, brzuch i piersi. Na początku mogą być mało widoczne, ale gdy już na dobre rozgoszczą się na naszym ciele, próbujemy się ich pozbyć. Nie jest to jednak proste, dlatego dziś zdradzamy kilka skutecznych sposobów na rozstępy. 

Czym są rozstępy?

Rozstępy to wrzecionowate pasma na skórze, których przyczyną jest gwałtowny przyrost masy ciała. To nadmierna rozciągliwość skóry powoduje zerwanie włókien kolagenowych i w efekcie na naszym ciele pojawiają się linie przypominające pajączki.

Jak powstają?

Powstawaniu rozstępów towarzyszy często lekki świąd lub pieczenie. W pierwszym etapie włókna elastyczne zostają zerwane, powodując uraz skóry właściwej i stan zapalny. Wtedy pojawiają się na ciele pasma o różnych odcieniach czerwieni. Jeśli wtedy zauważymy rozstępy i odpowiednio je zwalczymy, istnieje szansa na ich całkowite usunięcie. W kolejnym etapie, pasma stają się białe, a w skórze pozostają puste miejsca po rozerwanych włóknach. Wówczas rozstępy stają się bliznami i mogą być trudne do zlikwidowania.

U kogo najczęściej się pojawiają?

Rozstępy często pojawiają się u kobiet w ciąży, szczególnie na piersiach, udach, brzuchu i pośladkach. Dotyczy to także dzieci w okresie szybkiego wzrostu, u których widoczne są przede wszystkim na plecach. Rozstępy na brzuchu i pośladkach mogą pojawić się także u osób, które doświadczyły efektu jojo, a u kulturystów i osób przyjmujących sterydy – na ramionach i wewnętrznej stronie ud. Jednak gwałtowny przyrost masy ciała to nie jedyna przyczyna, często za ich powstawanie odpowiadają zmiany hormonalne, takie jak w okresie menopauzy, oraz uwarunkowania genetyczne. Jeśli Twoja mama lub babcia miała problem z rozstępami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawią się także u Ciebie.

Jak pozbyć się rozstępów?

Pozbycie się rozstępów całkowicie może być trudne, ale istnieje kilka metod, które mogą pomóc w zmniejszeniu ich widoczności. Warto jednak zaznaczyć, że każdy organizm reaguje inaczej, więc skuteczność może się różnić. Oto pięć sposobów, które można wypróbować:

  1. Kremy i żele na rozstępu: Na rynku dostępne są różnego rodzaju kremy i żele, które zawierają składniki, takie jak retinoidy, kwas hialuronowy, witamina E, kolagen czy olejki, które mogą pomóc w poprawie elastyczności skóry i zmniejszeniu widoczności rozstępów. Regularne stosowanie tych produktów może przynieść pozytywne rezultaty. W walce z rozstępami może pomóc Balsam do ciała ALOESOVE lub Żelowa regeneracja ALOESOVE. To produkty, które skutecznie nawilżają skórę i zmniejszają ryzyko powstawania rozstępów. Pamiętaj, że ważna jest profilaktyka i systematyczne stosowanie balsamów i żeli.

  2. Masaż i techniki rozciągające: Masaż skóry w miejscach występowania rozstępów oraz stosowanie technik rozciągających (np. masaż rolowaniem, masaż kubkiem lub szczotkowanie ciała na sucho) może pomóc w poprawie ukrwienia skóry i zwiększeniu elastyczności.

  3. Dieta i nawodnienie: Zdrowa dieta bogata w witaminy A, C, E, D oraz białko, cynk i miedź może wspomóc regenerację skóry. Nawodnienie organizmu jest także kluczowe dla zachowania skóry w dobrej kondycji.

  4. Systematyczy peeling ciała: Peeling ciała polega na regularnym usuwaniu martwego naskórka, co sprzyja regeneracji skóry i wspomaga naturalny proces odnowy komórek. Dzięki temu skóra może stać się bardziej miękka, gładka i elastyczna, co może zmniejszyć widoczność rozstępów. W pielęgnacji skóry narażonej na rozstępy świetnie sprawdzi się Peeling do ciała ALOESOVE, który zawiera kompleks antyoksydantów, opóźniających procesy starzenia. Poprawia jędrność skóry i uodparnia ją na szkodliwe czynniki zewnętrzne. 
PROMOCJA
250 ml

33,15 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 33,15 .

PROMOCJA
230 g

24,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 24,65 .

PROMOCJA
250 ml

24,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 24,65 .

PROMOCJA
250 ml

24,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 24,65 .

Shopping Cart