fbpx

Jak pielęgnować skórę wokół oczu

Okolice oczu i ust to miejsca, które są najmniej odporne na procesy starzenia. Ubogie w gruczoły łojowe, a przez to mniej chronione, wykazują większą podatność na powstawanie zmarszczek niż pozostałe okolice twarzy. Należy szczególnie o nie dbać, odpowiednio je nawilżając i natłuszczając.

Jaka jest skóra wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest najcieńsza na całym naszym ciele, jej grubość to zaledwie 0.5 milimetra! Ponieważ mięśnie wokół oczu są w ciągłym ruchu, powstawanie zmarszczek mimicznych, tzw. kurzych łapek, jest nieuniknione. Również wszelkie czynniki środowiskowe, brak wystarczającej ilości snu, agresywne kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe, przyczyniają się do podrażnień skóry wokół oczu. Częściej dokuczają obrzęki, okolice te stają się wiotkie, zaczerwienione, a niekiedy nawet zasinione. Jeszcze większy problem mają osoby z alergią, którym objawy choroby (swędzenie, pieczenie, łzawienie oczu) dodatkowo podrażniają skórę.

Jak dbać o okolice oczu?

Prawidłowa aplikacja produktu do pielęgnacji oczu jest następująca: od kącika wewnętrznego do kącika zewnętrznego powieki górnej, potem od kącika zewnętrznego powieki górnej do kącika wewnętrznego powieki dolnej. Należy unikać rozciągania i pocierania skóry. Demakijaż wykonujemy z użyciem delikatnego płynu micelarnego, który nanosimy na płatek kosmetyczny, wcześniej zwilżony wodą. Cienie z powiek usuwamy płatkiem, lekko i powoli przesuwając we właściwym kierunku (patrz wyżej). Tusz należy zmywać w kierunku z góry na dół, najlepiej przytrzymując płatek dłużej (nawet minutę), aż tusz się rozpuści. Wszystkie czynności powtarzamy do momentu, aż płatek będzie czysty.

Właściwa pielęgnacja polega na doborze delikatnego, ale skutecznego produktu, który dostarczy skórze odpowiedniej porcji lipidów, wypełniających ubytki, zapobiegających wysuszeniu i utracie sprężystości skóry. Taki kosmetyk dobrze jest przed użyciem przenieść na chwilę do lodówki, aby jego chłodzące działanie pomogło zniwelować obrzęki. W pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu doskonale sprawdzi się Żel pod oczy ALOESOVE. Preparat nanosimy delikatnie, nie naciągając skóry, a lekko wklepując. Przy wyjątkowo podrażnionej skórze wokół oczu, wyraźnych oznakach zmęczenia i opuchliźnie warto zastosować łagodzące okłady z rumianku, herbaty, świetlika lub bławatka.

Pamiętajmy, aby szczególną uwagę zwracać nie tylko na wybierane produkty do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu. Kosmetyki kolorowe również mogą być powodem podrażnień i niepożądanych objawów uczuleniowych.

PROMOCJA
250 ml

33,15 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 33,15 .

PROMOCJA
190 ml

24,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 24,65 .

PROMOCJA
100ml

28,90 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 28,90 .

PROMOCJA
15 ml

41,65 

Poprzednia najniższa cena z 30 dni: 41,65 .

Shopping Cart