fbpx

Pielęgnacja skóry wrażliwej – co zrobić, by uniknąć uczucia pieczenia i ściągnięcia

Zbliżenie na skórę wrażliwą

Pielęgnacja skóry wrażliwej często kojarzy się z zaczerwienieniem, uczuciem pieczenia i ściągnięcia. Mimo, że każda cera wymaga dobrania odpowiednich kosmetyków, w przypadku cery wrażliwej jest to wyjątkowo trudne zadanie. Dzisiaj pomożemy Ci zrozumieć potrzeby cery wrażliwej i dobrać łagodną, ale skuteczną pielęgnację!

Jak rozpoznać cerę wrażliwą?

Skóra wrażliwa jest zwykle sucha i cienka, dlatego niezwykle łatwo ją uszkodzić. Źle reaguje na czynniki zewnętrzne, takie jak zimno, gorąco, nagłe zmiany temperatury, zanieczyszczenia powietrza czy kontakt z dymem tytoniowym. Często po zastosowaniu podstawowych kosmetyków do pielęgnacji powoduje dyskomfort. Twarz po demakijażu i oczyszczaniu jest zaczerwieniona, piecze i towarzyszy jej uczucie ściągnięcia. Do nadwrażliwości skóry możemy przyczyniać się sami, stosując nieodpowiednią pielęgnację.

Zbliżenie na skórę wrażliwą

Jak pielęgnować skórę wrażliwą?

Warto stosować się do podstawowych etapów pielęgnacji. W przypadku cery wrażliwej należy jednak zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich kosmetyków oraz sposób aplikacji.

Oczyszczanie

Oczyszczanie twarzy jest podstawą pielęgnacji każdego typu cery, w przypadku cery wrażliwej jest jednak szczególnie problematyczne. Niewłaściwa metoda zmywania makijażu i nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą powodować uczucie pieczenia i ściągnięcia. Pamiętaj, że skóra wrażliwa źle reaguje na pocieranie – znacznie lepszym sposobem będzie delikatne przykładanie nasączonego płynem micelarnym płatka kosmetycznego lub nakładanie płynu bezpośrednio za pomocą dłoni. Ważne, by wybierać naturalne kosmetyki i unikać silnie działających detergentów. Do oczyszczania skóry wrażliwej idealnie sprawdzi się duet – płyn micelarny ALOESOVE i żel do mycia twarzy ALOESOVE. Zawarty w nich ekstrakt z aloesu działa kojąco na podrażnioną skórę. Pamiętaj, by oczyszczać skórę zarówno wieczorem, zmywając makijaż, jak i rano, usuwając z powierzchni twarzy pozostałości wieczornej pielęgnacji i nadmiar sebum. By uniknąć uczucia ściągnięcia, pieczenia, zaczerwienienia i podrażnień, nie pocieraj mocno twarzy i nie spłukuj kosmetyków gorącą wodą.

Tonizacja

Używanie toniku po oczyszczaniu nie tylko pomoże Ci w błyskawicznym tempie przywrócić fizjologiczny poziom pH, ale także ukoi podrażnioną skórę. W przypadku cery wrażliwej, gdzie skład produktu odgrywa kluczową rolę, tonik do twarzy warto zamienić na hydrolat o podobnych właściwościach. To kosmetyk jednoskładnikowy o delikatnym działaniu. Hydrolat aloesowy wspomaga regenerację i intensywnie nawilża skórę, co jest szczególnie ważne w pielęgnacji skóry wrażliwej.

Nawilżanie skóry

Po każdym oczyszczaniu i tonizacji zabezpieczaj skórę kremem, który wzmocni naturalną barierę ochronną twarzy. W kosmetykach szukaj takich składników aktywnych jak aloes, rumianek, ogórek, miód czy masło shea. Pamiętaj, że krem nie tylko intensywnie nawilża skórę, ale także chroni ją przed szkodliwymi czynnikami, odżywia i wspomaga procesy regeneracji. Ważne, by wybierać kremy o delikatnym, naturalnym składzie. W dzień stawiaj na nawilżenie kremem ALOESOVE, na noc wybieraj kremy o bogatszej, odżywczej formule.

Shopping Cart